Spojit příjemnou procházku s poznáním života ptáků kolem nás mohou účastníci akce s názvem Festival ptactva, která proběhne v neděli 11. října nedaleko zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Sraz je v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, odkud se vydáme k Choryňskému rybníku. Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie.

Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Za jejich pozorováním se vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Získaná data budou následně k dispozici na webu České společnosti ornitologické.

Muzeum regionu Valašsko pořádá hned dvě vycházky. Ta první se uskuteční v sobotu 10. října ve Vsetíně a druhá 11. října na trase ze Lhotky nad Bečvou k Choryňskému rybníku. Sraz je v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce. Zájemci z Valašského Meziříčí mohou přijet vlakem. Sraz na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí je v 8:20 hodin. Účastníci vycházky se dozví spoustu zajímavostí z ptačí biologie a ekologie, životních strategií ptáků či odchytu a kroužkování ptáků. Pozor, za trvalého silného deště se akce nekoná. Informace získáte na tel. čísle 775 284 222 (Zdeněk Tyller).