Naše muzeum Vás srdečně zve na další z cyklu besed o známých osobnostech našeho regionu. Přijďte si v neděli 16. dubna od 15 hodin připomenout hudebního skladatele, pedagoga a sběratele lidových písní, „písničkového profesora“ Jana Nepomuka Poláška

PROGRAM

Akce proběhne přesně na den 150. výročí narození J. N. Poláška (16. dubna 1873 – 3. dubna 1956). Rodák z Frenštátu pod Radhoštěm většinu svého soukromého a profesního života strávil ve Valašském Meziříčí. Jeho ostatky spočívají na Valašském Slavíně ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově. Pokud Vás zajímají životní osudy tohoto výjimečného pedagoga, sběratele lidových písní a hudebního skladatele, přijměte naše pozvání na besedu se znalcem Poláškova díla Mgr. Janem Chumchalem, Ph.D. Součástí besedy je také komentovaná prohlídka výstavy Jan Nepomuk Polášek? Neznámý známý a těšit se můžete i na ukázky z Poláškovy instrumentální tvorby.

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (děti 6–15 let, ZTP), do 6 let zdarma.