Přemýšlíte, jak si zpříjemnit volnou chvíli v této nelehké době plné koronavirových omezení? Zkuste třeba některou z knih či dalších publikací vydávaných Muzeem regionu Valašsko. Objednávat můžete z tepla svého domova, některé z nich dokonce zdarma. Vše potřebné najdete přehledně a rychle na www.muzeumvalassko.cz.

Nové vydání časopisu Valašsko

Krátce před koncem loňského roku vyšlo další vydání oblíbeného časopisu Valašsko – vlastivědná revue, které nabízí 60 stran poutavého čtení o zajímavostech z historie i současnosti našeho regionu. I tentokrát vás čeká spousta zajímavých článků napříč obory lidského vědění. Vzhledem k tomu, že jsou momentálně uzavřeny všechny muzejní objekty i další místa, kde je časopis běžně k dostání, lze ho získat pouze po internetu. Objednávat můžete pohodlně na stránkách Muzea regionu Valašsko v sekci Pro návštěvníky (Publikace a periodika). Vzhledem k neustálému nárůstu nákladu přistoupilo muzeum po dlouhých letech ke zvýšení ceny o 10 Kč na 59 Kč. „Věříme, že vás toto mírné zdražení neodradí a užijete si příjemné počtení,“ uvedla výkonná redaktorka časopisu Olga Méhešová.

Plkačky z Krásna stále k dostání

Před Vánoci vzbudila obrovský ohlas veřejnosti muzejní knížka Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda Christa. Najdete v ní spoustu zajímavých příběhů z běžného života v městečku Krásno na začátku 20. století, kdy ještě nebylo součástí Valašského Meziříčí. Jejich autorem je místní akademický sochař Leopold Christ. „Zachycují život chudáků, zemědělců, živnostníků i šlechty, život naplněný radostmi i smutkem, svázaný místními zvyklostmi i staletými tradicemi,“ přiblížila historička Muzea regionu Valašsko Ivana Spitzer Ostřanská, jež vdechla „krásenské kronice“ nový život a upravila ji k aktuálnímu vydání. Kniha má 280 stran a stojí 250 Kč.

Časopisy ke stažení zdarma

Ve sekci Publikace a periodika najdete i spoustu dalších zajímavých titulů z produkce Muzea regionu Valašsko. Stačí pár klinknutí a dostanete je až domů. K běžné ceně vám muzeum pouze připočte poštovné. Některé časopisy si můžete objednat i zcela zdarma. Ke stažení jsou v sekci Muzeum on-line, která kromě toho nabízí i spoustu další virtuální zábavy pro děti i dospělé. „Pevně doufáme, že tato zlá doba co nejdříve pomine a my se s vámi budeme moci opět setkávat tváří v tvář. Než se tak stane, budeme tady pro vás alespoň prostřednictvím internetu. Sledujte naše webové stránky i Facebook Muzeum regionu Valašsko,“ vzkázal zástupce ředitele muzea Lukáš Spitzer.