Máte zájem ochutnat atmosféru každodenního života ve Valašském Meziříčí na počátku 20. století?

Muzeum regionu Valašsko tak pro vás právě pro vás připravilo novou knihu - Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda Christa.

K poznání historie mohou skvěle přispět díla, která sice krátce po svém vzniku upadnou do zapomnění, ale jsou objevena o řadu let později. To je i případ kroniky krásenského rodáka, akad. sochaře Leopolda Christa (1906–1985). Rukopisné dílo L. Christa bylo roku 1997 zakoupeno od jeho dcery, paní Blanky Švidrnochové, a zapsáno do sbírek Muzea regionu Valašsko. Povídání bylo původně určeno právě pouze dceři Blaničce. Podvečernímu vyprávění vždy naslouchala i jeho manželka, a to tak ráda, že se je rozhodla zachytit na papír. Leopold Christ pak rukopis zkrášlil svými kresbami a fotografiemi z rodinného archívu.

V Christově soukromém vyznání a rodinných vzpomínkách ožívá příběh každodenního života obyvatel Krásna, Valašského Meziříčí a okolí na počátku 20. století. Života chudáků, zemědělců, živnostníků i šlechty, života naplněného radostmi i smutkem, svázaného zvyklostmi a staletými tradicemi.

Pojďte s námi ochutnat tehdejší atmosféru hroutícího se rakouskouherského mocnářství a euforie vzniku samostatného Československa.

Vydavatel: Muzeum regionu Valašsko, 2017. Počet stran: 280. ISBN 978-80-87614-52-5