Po muzeu ve Valašském Meziříčí, Vsetíně a Roztokách u Prahy se autorská výstava "Barevný svět" vydala do Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, kde bude k vidění až do půlky ledna 2019.

Výstava Barevný svět vychází ze vzdělávacího projektu Muzea regionu Valašsko, který byl oceněn zvláštní cenou v národní soutěži Gloria Musaealis 2015. Zaměřuje se na téma "barvy" okem fyzika, biologa, technika, umělce i psychologa. Umožňuje návštěvníkům nahlédnout do okouzlujícího světa barev pomocí interaktivních prvků, podivuhodných pokusů i zkoumání sbírkových předmětů.

Na vernisáži výstavy, která proběhla 8. 11. 2018, se sešlo na 50 lidí, kteří si mimo jiné vyzkoušeli kreslení světlem, tzv. lightpaintning. "Jsem velice rád, že naše výstava dokáže i při čtvrtém opakování návštěvníky oslovit, vzdělává, inspiruje a překvapuje" říká k tomu autor výstavy, Mgr. Jan Husák.