Mezi nejúspěšnější letošní akce Muzea regionu Valašsko se zcela jistě zařadí program pro rodiny s dětmi nazvaný Strašidelný zámek, který proběhl poslední říjnový pátek a sobotu na zámku Lešná u Val. Meziříčí.

Ačkoliv krásné počasí zvalo spíše do přírody, nenechalo si ujít prohlídku strašidelně vyzdobených interiérů ozvláštněnou tajemným dušičkovým příběhem o Aničce a Jurovi bezmála 800 lidí z širokého okolí. Na malé i velké návštěvníky čekaly také výtvarné dílny, kde si vyráběli bylinkové pytlíčky proti strašidlům a špatným snům či lampičky se svíčkami, které pak mohli cestou domů zapálit u hrobky někdejších pánů lešenského zámku. Nechybělo ani sladké občerstvení. „Akci jsme pojali nejen jako připomínku dušičkového období, ale i uctění památky hrabat Kinských. Myslím si, že se to vydařilo na výbornou a hraný příběh podle scénáře Kamily Valouškové měl velmi kladné ohlasy. Přišla spousta návštěvníků a akce měla příjemnou rodinnou atmosféru. Já bych tímto chtěla moc poděkovat všem svým kolegům, kteří se podíleli na přípravách a zdárném průběhu obou dnů. Spolu s nimi se na vás budu těšit u některé z dalších akcí na zámku v Lešné,“ vzkázala kurátorka akce Marie Válková. Tím nejbližší bude tradiční Uspávání broučků, které proběhne ve čtvrtek 21. listopadu od 17 hodin. V neděli 24. listopadu pak startuje seriál adventních dílen a výstava Vánoce na zámku, která propojí kouzlo historických pokojů se třpytem vánočních baněk z Irisy.