První přednáška z cyklu Cestovatelské úterky nazvaná Skotsko: Kouzlo severu proběhla 19. listopadu v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na cestu za krásami země kiltů, whisky, dud a vřesu se spolu s Honzou Husákem vydalo přes 80 návštěvníků.

Zkušený cestovatel a odborný pracovník Muzea regionu Valašsko účastníkům přednášky přiblížil své zážitky z půlročního pobytu ve Skotsku. Prostřednictvím zajímavého povídání a spousty zajímavých fotografií společně zavítali do zdejších národních parků, na ostrovy, do tajemných hradů i historických měst. Zažili také referendum o nezávislosti Skotska či vikingský festival na Shetlandských ostrovech. "Velmi mě těší, že přišlo tolik lidí. Atmosféra byla příjemná a já jsem si to moc užil. Děkuji všem za účast a budu se těšit na setkání u další přednášky, tentokrát o Španělsku," zhodnotil Honza Husák.

Druhá přednáška cyklu Cestovatelské úterky nazvaná Za krásami Španělska proběhne 3. prosince od 17:00 hodin. Více o ní najdete ZDE