Třpytem tisíců baněk a úžasnou vánoční atmosférou září od neděle 24. listopadu zámek Lešná u Val. Meziříčí. Na výstavu Vánoce na zámku a první ze čtveřice adventních dílen dorazilo úvodní den kolem 350 malých i velkých návštěvníků. Další budou mít ještě dostatek příležitostí.

Objekt spadající pod správu Muzea regionu Valašsko byl poslední tři týdny uzavřen, aby se mohl náležitě připravit na nadcházející období adventu. To tady odstartovala v neděli 24. listopadu výstava Vánoce na zámku (více ZDE). Historické interiéry zdobí kolem čtyř tisíc baněk ze vsetínské Irisy zasazených do různých barevných kompozic. Zvlášť působivá je ta, kdy blýskavé ozdoby tvoří pomyslné noční nebe s hvězdami. Stejný den na lešenském zámku proběhala i první ze čtveřice tradičních adventních dílen, ve které si mohli příchozí za symbolický poplatek vytvořit vlastní adventní věnce (více o dalších dílnách se dozvíte ZDE). Poslední kací adventu a zároveň i letošního roku bude program pro širokou veřejnost s názvem O Vánocích… (více ZDE). Výstava Vánoce na zámku v Lešné probíhá až do 22. prosince. „Všechny co nejsrdečněji zveme, přijďte si spolu s námi užít krásnou atmosféru blížících se Vánoc,“ pozvala jedna z kurátorek adventního programu v Lešné Marie Válková.