Zajímavý program, skvělá gastronomie, příjemná hudba. I tak bychom mohli zhodnotit Lovecké slavnosti, které proběhly 6. září na zámku v Lešné.

I přes počáteční obavy z nepříznivého počasí akce oslovila několik set návštěvníků. Skupina Vancoš, která svou sokolnickou show pobavila děti i dospělé, představila celou řadu našich i cizokrajných dravců a sov. Pavel Kocurek odhalil kouzlo vábniček a předvedl, jakým způsobem lze přilákat nejrůznější druhy zvěře, včetně na Valašsku v posledních letech populárního medvěda. Velmi zajímavé bylo i vystoupení kynologické skupiny, která předvedla širokou škálu plemen loveckých psů. Návštěvníci se dozvěděli nejen to, k čemu je při lovu konkrétní plemeno využíváno, ale měli možnost vidět i některé psy přímo v akci. Příjemné odpoledne uzavřel ing. Pernický, který představil místní organizaci Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou, jíž je předsedou a která v letošním roce slaví 120. výročí založení. Program byl obohacen o různé aktivity pro děti a skvělou zvěřinovou a rybí gastronomii, kterou zajišťovali SDH Lešná a MO ČRS Hustopeče nad Bečvou. Příjemnou atmosféru navodila i cimbálová muzika Bača.

I přes nepřízeň počasí si akce našla své příznivce a proběhla na výbornou. Ráda bych poděkovala všem návštěvníkům, účinkujícím i prodejcům. Velký dík patří Obecnímu úřadu Lešná, SDH Lešná a MO ČRS Hustopeče nad Bečvou, ale také Českému rybářskému svazu, z. s. Ostrava, který akci podpořil. Dík patří samozřejmě i všem kolegům, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli.

Ráda bych touto cestou pozvala na další akce, které pro vás na zámku v Lešné připravujeme. Těmi nejbližšími jsou Netopýří noc (více ZDE) a Svatováclavská vyjížďka (více ZDE). Děkujeme za přízeň a na zámku v Lešné se těšíme na viděnou