Akce s názvem Pololetní prázdniny na zámku otevřela v pátek 31. ledna letošní nabídku programů pro veřejnost v zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Den plný kreativních aktivit a zábavy se zimní tématikou přilákal do objektu Muzea regionu Valašsko malé i velké návštěvníky z širokého okolí.

Na zámku Lešná u Valašského Meziříčí skončila návštěvnická sezona poslední adventní neděli roku 2019 a znovu se rozjede letos 1. dubna. V mezidobí probíhají pouze programy na objednávku (kontakty ZDE) a akce z produkce Muzea regionu Valašsko. Tou první v roce 2020 byly Pololetní prázdniny na zámku. „Akce tady v Lešné zažila svou premiéru a myslím, že nedopadla vůbec špatně. Pojali jsme ji jako celodenní tvůrčí dílnu, zaměřenou na zimní tematiku. Děti si vyráběly ptáčky z papíru a vlny nebo přáníčka a zámecké pozdravy s motivy ptačích stop a vloček. Připraveny byly i pracovní listy, v nichž našly spoustu hravých úkolů,“ přiblížila koordinátorka akce Marie Válková. Na pololetní prázdniny v Lešné si našlo cestu přes 80 návštěvníků. Krom tvoření v dílnách si mohli zajít i na prohlídku zámeckých prostor v doprovodu průvodce.

Také další akce na zámku Lešná proběhne o prázdninách, tentokrát těch jarních (od úterý 3. do pátku 6. března). Po nich bude následovat oblíbená Soví noc, která se chystá na čtvrtek 12. března.