Aktualizovanou nabídku edukačních programů na školní rok 2023 / 2024 zveřejnilo Muzeum regionu Valašsko. Kolektivy mateřských, základních i středních škol mohou vybírat z široké škály programů napříč obory lidského vědění, jež jsou tematicky propojeny s aktuální nabídkou jednotlivých poboček muzea, od stálých expozic, přes krátkodobé výstavy až po aktuální akce a události zvykoslovného roku.

Vzdělávací programy probíhají na zámku Vsetín, hvězdárně Vsetín, zámku Kinských ve Valašském Meziříčí a zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Při jejich realizaci dáváme dětem významný prostor pro aktivní učení a podporujeme jejich tvořivost. Výuka probíhá prostřednictvím zážitků, jejichž reflexí si upevňují nově nabyté poznatky a zkušenosti. Programy stavíme na předpokládaných znalostech a zkušenostech dané věkové skupiny, jsou zpracovány v návaznosti na RVP. Snažíme se přitom utvářet u dětí vztah k místu, kde žijeme. Při řemeslných aktivitách užíváme lokální zdroje a učíme je v souladu s cíli udržitelného rozvoje. Zábavnou a srozumitelnou formou předáváme vědomosti i zážitky spojené s poutavými příběhy sbírkových předmětů a nevšedním prostředím historických objektů. Díky tomu všemu se muzeum stává příjemným prostorem umožňujícím poznávání přírodního a kulturního dědictví našeho regionu.

Se vstupenkou na edukační program zároveň žáci získávají vstup zdarma na aktuální krátkodobé výstavy v daném objektu, kde se mohou zdržet libovolně dlouho.

Budeme také rádi, když pedagogové využijí možnosti pozvat si naše odborníky přímo k sobě do školy – na exkurzi, edukační program či projektový den, velké oblibě se také těší zážitkové mobilní planetárium, se kterým vyjíždějí naši kolegové z hvězdárny.

Brožuru s nabídkou programů si můžete stáhnout ZDE

Kompletní nabídku edukačních programů s jejich anotací naleznete zde: http://www.muzeumvalassko.cz/lektorske-programy

Pokud byste rádi využívali možností našeho muzea v neformálním vzdělávání, ale z naší nabídky jste si nevybrali, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se individuálně, abyste od nás odcházeli co nejspokojenější.

Na setkání s Vámi se těší tým Muzea regionu Valašsko, p. o.