S velkým zájmem veřejnosti se setkaly letošní adventní programy na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Od 24. listopadu do 22. prosince tady na předvánoční výstavy a akce dorazilo kolem tří tisíc dětí i dospělých. Muzeum regionu Valašsko děkuje za návštěvu a přeje všem příjemně strávený čas Vánoc.

Advent v Lešné odstartoval s týdenním předstihem výstavou Vánoce na zámku, která zaplnila historické komnaty třpytivou krásou bezmála čtyř tisíc baněk ze vsetínské Irisy (více ZDE). V neděli 24. listopadu proběhla i první z adventních dílen, v nichž si lidé po čtyři následující neděle vyráběli své vlastní vánoční dekorace – od věnců, přes baňky až po betlémy (více ZDE). Symbolickou tečku za adventními programy pro veřejnost udělala v neděli 15. prosince úspěšná akce O Vánocích..., která nabídla krom adventního tvoření i kostýmované prohlídky výstavy a jako třešničku na drotu i vánoční příběh Nad Betlémem vyšla hvězda v podání dětí ze ZŠ Starý Jičín (více ZDE). Zatímco veřejnosti patřily zejména víkendy, přes týden probíhaly tradiční lektorské programy pro školy, na něž dorazilo dohromady kolem 1500 dětí a pedagogů z širokého okolí.

Podtrženo, sečteno, advent v Lešné se vydařil na výbornou. Děkujeme všem, kteří za námi dorazili, i všem těm, jež se podíleli na náročných přípravách a organizaci. Velký díky zaslouží také obec Lešná za skvělou spolupráci a další partneři za podporu. Doufáme, že si to u nás všichni pěkně užili a trochu si oddechli od toho předvánočního shonu. S koncem adventu skončila i letošní sezona zámku Lešná, který znovu otevře své brány až 1. dubna 2020. Budeme se s vámi se všemi těšit na shledanou.