"Nejslavnější valašský medvěd" se od května 2000 toulal na Vsetínsku a za 71 dní stihl napáchat škody na hospodářských zvířatech ve výši 200 tis. Kč. Díky své snížené plachosti navíc způsoboval paniku mezi obyvateli a turisty. Proto byl odborníky v noci 5. 8. 2000 odchycen do klece na medovou návnadu v údolí Brodská u Nového Hrozenkova. Zde získal své přízvisko „Míša z Brodské“. Následně byl převezen do Zooparku v Chomutově, odkud se mu ale podařilo uprchnout a na útěku se dostal až do blízkosti sídliště. Z bezpečnostních důvodů jej pak Policie ČR musela zastřelit.

Jeho preparát získalo právě naše muzeum a dnes je k vidění ve třetím patře věže na zámku Vsetín v nově zrekonstruované expozici Příroda hrou.

Expozice nabízí také unikátní Akvárium řeky Bečvy, desítky preparátů valašské zvířeny i úžasný výhled na Vsetín a okolí ze zámecké věže. Přijďte se podívat!