Velkou slávu oděnou do zelenožlutých barev zažil v pátek 13. září zámek Vsetín. V Mramorovém sále byla za účasti hokejových legend i současných opor VHK Vsetín zahájena nová výstava s názvem 80 let vsetínského hokeji. Ohlédnutí za historií i současnosti klubu zatím sklízí velký úspěch.

Jak už prozrazuje i samotný název, výstava je věnovaná 80. výročí založení vsetínského hokejového klubu (dnes VHK ROBE Vsetín). Návštěvníkům nabízí spoustu exkluzivních exponátů – od výstroje a dresů, přes slavné trofeje až po úžasné fotografie a fanouškovské relikvie. „Byl jsem unešený, když se na poslední chvíli objevily brusle, respektive dřívka s kouskem železa, která se přidělávala na kožených páscích na boty. Jsou snad sto let staré,“ potěšilo předsedu VHK ROBE Vsetín Libora Forcha. Muzeum regionu Valašsko jako vždy nevsadilo pouze na samotné exponáty, ale ve výstavě najdete i řadu interaktivních prvků. Návštěvník si může na několika obrazovkách prohlédnout některé zápasy a slavné momenty z úspěšné extraligové éry. Zejména děti určitě ocení možnost zahrát si šprtec nebo si zastřílet na opravdovou hokejovou bránu. „Exponátů se nám sešlo opravdu hodně, takže určitě bylo z čeho vybírat. Já bych chtěl tímto moc poděkovat všem, kteří nám pomohli poskládat tuto mozaiku zachycující celou éru fungování vsetínského hokeje. Věřím, že se výstava bude líbit a chtěl bych na ní všechny co nejsrdečněji pozvat,“ uvedl kurátor výstavy a historik Muzea regionu Valašsko Pavel Mašláň. 

Výstavu zahájila v pátek 13. září slavnostní vernisáž v Mramorovém sále zámku. Na pódiu se vystřídali zástupci všech oddílových generací, od legend až po začínající benjamínky. Hokejistům přišel popřát ředitel Muzea regionu Valašsko Tomáš Vitásek i zástupci vedeni města v čele se starostou Jiřím Růžičkou. Nechyběli samozřejmě ani sponzoři a členové nejužšího vedení klubu. Na samotnou výstavu zněly ze všech stran jen slova chvály. „Myslím, že se moc povedla. Samozřejmě všichni víme o úspěších Vsetína z přelomu milénia, ale spoustu věcí z minulosti, hlavně z té dávné, jsem vůbec netušil. Zaujalo mě, čím vším si klub musel ve své historii projít, aby byl dnes tam, kde je. Výstavu 80 let vsetínského hokeje můžu všem jen doporučit," prohlásil například kapitán VHK ROBE Vsetín Vít Jonák.

Zájemci budou mít příležitost až do 24. listopadu. Přijít mohou každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Na zámku Vsetín si mohou krom 80 let vsetínského hokeje prohlédnout také další zajímavé výstavy, stálou expozici o Valašsku nebo templářský sklípek. Určitě doporučujeme vystoupat i na zámeckou věž, odkud je krásný pohled na Vsetín a okolní kopečky.

Více o výstavě ZDE