Letošní adventní období i celou návštěvnickou sezonu na zámku Lešná u Valašského Meziříčí zakončí v neděli 17. prosince tradiční akce s názvem Kouzlo Vánoc. Čekají vás folklorní a adventní vystoupení, ukázky řemesel, živý betlémský příběh i tradiční dobroty pro děti i dospělé. Zároveň budete mít poslední možnost prohlédnout si zdejší třpytivou výstavu baněk a vánočních instalací Vánoce na zámku.

Program odstartuje ve 13 hodin vystoupení souboru Malá schola Zubří, který předvede v Bílém sále historické expozice pásmo vánočních a adventních písní (to se bude opakovat ještě ve 14 hodin). Od 15 hod si budete moci na prostranství před zámkem zazpívat valašské koledy s folklorním souborem písní a tanců Beskyd Zubří. V 15:30 hodin přijde na řadu živý betlémský příběh v podání divadelního souboru Spona, dramatického kroužku ZŠ Zubří a dalších účinkujících.

Po celou dobu akce budou v Dlouhém sále lešenského zámku probíhat ukázky lidových řemesel spojených s vánočním obdobím. Chybět nebudou ani nejrůznější dobroty k jídlu a pití. „A pro ty, kteří to ještě nestihli, bude akce poslední možností prohlédnout si naši výstavu baněk a vánočních instalací v historických komnatách zámku. Kouzlo Vánoc je totiž posledním programem letošní návštěvnické sezony, která se znovu rozjede až na jaře 2024. Doufáme, že se sejdeme v co největším počtu a užijeme si příjemné adventní rozloučení. Všichni jsou srdečně zváni,“ vzkázala kurátorka akce Zdeňka Višinková.

Další informace najdete ZDE.