Vánoční svátky jsou za dveřmi a s nimi i čas návštěv, procházek či výletů za zajímavostmi v okolí. K často vyhledávaným cílům patří i pobočky Muzea regionu Valašsko. Pokud se do nich chystáte, přinášíme Vám jejich otevírací dobu v období mezi svátky.

Zámek Kinských Valašského Meziříčí má návštěvní dny od úterý do neděle (9–17 hodin). O svátcích bude kromě pondělků zavřeno ještě v neděli 24. prosince. Na druhý svátek vánoční už bude opět otevřeno. Prohlédnout si můžete nové výstavy Perníkářství na Valašsku a Svět středověkých her. Rozhodně nevynechejte ani skvělou multimediální expozici Člověk v krajině, krajina v lidech, která za pomocí moderních technologií přibližuje vývoj vztahu člověka a okolní přírody od pravěku po současnost. V zámku najdete i dětské herny, prostory pro matky s miminky a třeba i stylovou zámeckou kavárnu. Bezbariérovost objektu zajišťuje výtah.

Totožnou otevírací dobu bude mít mezi svátky i zámek Vsetín. Ten láká návštěvníky na rozsáhlou stálou expozici o Valašsku, zámeckou věž s krásnou vyhlídkou či Templářský sklípek s rytířskou hernou. Navštívit můžete končící výstavy o lese (Jak se do lesa volá), řece Bečvě (Zkrocení zlé Bečvy) a umění rožnovského výtvarníka Jana Františka Kováře

Mezi svátky můžete vyrazit i na Hvězdárnu Vsetín. Otevřena bude středy 27. do pátku 29. prosince, vždy od 9 do 15 hodin. Zájemci se mohou podívat do pozorovací kopule s velkými dalekohledy i dalších prostor hvězdárny. Prohlídkový okruh Vás zavede i do venkovního areálu, kde se nachází měřící přístroje Českého hydrometeorologického ústavu či zajímavé atrakce jako Interaktivní sluneční hodiny a model Sluneční soustavy. Pokud k tomu budou vhodné podmínky, proběhne i páteční pozorování večerní oblohy.

Zbývající dva objekty Muzea regionu Valašsko Zámek Lešná u Valašského Meziříčí a kostel Nejsv. Trojice ve Valašském Meziříčí mají momentálně zavřeno a navštívit je budete moci znovu až na jaře 2024. Další podrobnosti najdete ZDE