Muzeum regionu Valašsko pro Vás připravilo zajímou přednášku entomologa Lukáše Spitzera. Dorazte ve čtvrtek 6. října na zámek Kinských ve Valašském Meziříčí a dozvíte se spoustu zajímavostí o životě hmyzu na Valašsku.

PROGRAM

Lukáš Spitzer (na snímku v galerii), entomolog Muzea regionu Valašsko, se již 20 let věnuje v mnoha spoluprácích a projektech studiu hmyzu nejen na Valašsku. Může proto srovnávat výsledky výzkumů odborníků z celé Evropy. Příroda kolem nás je živým organismem, který se neustále mění a vyvíjí. Na příkladu brouků a motýlů si ukážeme, jak se valašská krajina v posledních staletích vyvíjela, kam došla a jaké jsou její perspektivy. Odpovíme si i na základní otázku: "Budou na valašských loukách v době klimatické změny pořád hejna motýlů?"

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (děti 6–15 let), do 6 let zdarma.