Rostou nebo nerostou? Toť otázka, kterou u nás uslyšíte možná nejčastěji ze všech zemí na celé planetě. Houbaření se tady za několik posledních desetiletí stalo fenoménem a v průběhu sezony vyráží o víkendech s košíkem do přírody houfy velkých i malých sběračů. Pro někoho je to relax spojený s procházkou lesem, pro jiného možná i adrenalin a velká část lidí houby sbírá jednoduše proto, aby si z nich mohla vytvořit nějakou tu svou osvědčenou dobrotu. Většina přitom vsází na poměrné úzký sortiment z jinak velmi bohaté nabídky, kterou nám okolní lesy či louky nabízí. Pokud byste si chtěli rozšířit obzory a dozvědět se něco víc o běžných i vzácných druzích hub z naší přírody, dorazte na výstavu, která proběhne od úterý 3. do neděle 8. října na zámku Vsetín. Součástí je poradna a komentovaná prohlídka s mykology. Chybět nebude ani oblíbený lektorský program pro školy s názvem Není houba, jako houba.

• Ukázky živých hub z našeho okolí.
  • Houbařské poradny mykologa Martina Kříže: 3. a 5. 10. | 13:00–15:00 hodin.
  • Komentované prohlídky Výstavy živých hub: 3. a 5. 10. | 15:00–17:00 hodin.
LEKTORSKÝ PROGRAM

K výstavě je připraven oblíbený edukační program pro žáky mateřských, základních a středních škol s názvem Není houba jako houba (rozklikněte).

VSTUPNÉ

Plné 90 Kč, snížené 70 Kč (studenti, senioři) a 50 Kč (děti 6–15 let, ZTP), do 6 let zdarma. Lektorský program: ZDE