Zajímavá Vás ornitologie nebo jen rádi relaxujte při procházkách za zpěvu ptáků? V obou případech rozhodně nemůžete chybět na tradičním Vítání ptačího zpěvu, které proběhne neděli 8. května v Panské zahradě a blízkém okolí řeky Bečvy. Doprovod Vám bude dělat ornitolog Zdeněk Tyller, jenž vám představí ptáky žijící v této lokalitě a poví Vám spoustu zajímavostí o jejich životě. V případě nepříznivého počasí je připravena i „mokrá varianta“ na zámku Vsetín.

PROGRAM

Sraz účastníků je v 9:00 hodin u vstupu do Panské zahrady od náměstí Svobody. Odtud se vydáme na procházku parkem a podél řeky Bečvy. Poslechneme si hlasy ptáků žijících v této oblasti, některé druhy si i ukážeme a povíme si zajímavosti o jejich biologii, životních strategiích a významu pro člověka. V případě nepříznivého počasí se sraz přesouvá na zámek Vsetín, kde pro vás bude připraven náhradní program. Pokud si nebudete jisti, která varianta platí, můžete zatelefonovat na tel. číslo 775 284 222.

VSTUPNÉ

Zdarma.

UPOZORNĚNÍ

Pokud vám nevyhovuje termín 8. května, můžete vyrazit v sobotu 7. května na Vítání ptačího zpěvu v okolí Choryňských rybníků. Více ZDE