Krásné květinové dekorace, různě zdobené kraslice a další výzdobu spojenou s Velikonocemi nabídne tradiční výstava, která začíná v sobotu od 13. dubna na zámku Lešná u Val. Meziříčí. Pozor, výjimečně bude otevřeno i na Velikonoční pondělí.

Velikonoce na zámku organizuje Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu zámek Lešná u Val. Meziříčí patří. Květinové dekorace pro výzdobu historických interiérů vytvořili studenti Střední školy pro sluchově postižené ve Val. Meziříčí. K vidění toho ale bude mnohem víc. Můžete se nechat inspirovat jarní velikonoční výzdobou doplněnou o velikonoční kraslice, které jsou zdobené různými technikami. V expozici historické třídy zase bude k vidění prostá venkovská výzdoba s tradičním velikonočním pečivem.

Zámek Lešná u Val. Meziříčí má otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Výstava začíná v sobotu 13. dubna a končí na Velikonoční pondělí 22. dubna, kdy bude výjimečně také otevřeno! Velikonoce na zámku pro vás tedy mohou být nejen místem inspirace, ale i cílem příjemného rodinného výletu. Krom krásně nazdobených historických interiérů si můžete prohlédnout i vyhlášený zámecký park s řadou unikátních druhů rostlin, který je veřejnosti přístupný každý den od 8 do 17 hodin.

V rámci výstavy Velikonoce na zámku probíhají lektorské programy pro školy Tradiční Velikonoce a Velikonoční dílny. Zájemci se mohou stále hlásit na telefonu 734 420 009.