Muzeum regionu Valašsko pro Vás na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí připravilo brusičský workshop s názvem Sklářské tvoření. Krátce Vás seznámíme s historií broušeného skla i jeho technologickým vývojem a pak se pustíme do "výuky" kuličského řemesla. K dispozici Vám bude sada sklenic k broušení, odborný dohled sklářského výtvarníka MgA. Františky Muchy a jako inspirace ukázky muzejních exponátů broušeného skla z několika valašských skláren, včetně legendárního květinového dekoru broušené technikou matbrus, která byla používána ve sklárnách Karolinka.

Workshop vychází z odborných přednášek pro střední školy, které muzeum realizuje v rámci projektu Umění a řemeslo v regionu. Není určen pouze dospělým, ale zvládnou ho i šikovné děti od 12 let (nejlépe s doprovodem). Pozor, kapacita je omezena! Místo si rezervujte na e-mailu mucha@muzeumvalassko.cz nebo telefonním čísle 737 948 791.

TERMÍN
  • Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí – 16. 12. 2023 | 13:00–17:00 hodin

CO VÁS ČEKÁ
  • přednáška o historii broušeného skla a jeho technologický vývoj
  • ukázka broušeného skla ze skláren Karolinka, Valašské Meziříčí a brusírny skla Jablůnka
  • broušení na kuličském stroji
  • sada sklenic

CENA KURZU

400 Kč / osoba. V ceně je vstupné do muzea, sada sklenic pro vlastní broušení a lektorské vedení.