Trávíte svůj volný čas nejraději v přírodě? Občas ale trošku promrzneme a pak přichází rýma či bolest v krku. V takovém okamžiku často sáhneme po horkém bylinném čaji. Léčivé rostliny našich babiček jako heřmánek nebo diviznu zná zřejmě každý. V naší krajině můžeme najít celou řadu druhů, které jsou lidskému organismu prospěšné, ale jsou mezi nimi i takové, které jsou velmi nebezpečné. Umíte je poznávat a znáte jejich účinky?

I v živočišné říši se můžeme setkat s druhy, které nám mohou způsobit menší či větší zdravotní potíže. Mezi ně můžeme řadit celou škálu zástupců hmyzu, některých obojživelníků nebo dokonce ryb. Česká republika naštěstí v tomto ohledu patří mezi země relativně bezpečné. Pokud ale vyrazíme do některé z tropických oblastí, je spektrum jedovatých živočichů mimořádně pestré. Ať již vaše kroky povedou do exotických krajin či českých lesů, může zhlédnutí této výstavy přispět k vašemu šťastnému návratu domů.

VSTUPNÉ

Viz ceník ZDE

UPOZORNĚNÍ

Skvělá zpráva! Na vstup do muzea už se nevztahují žádná epidemiologická opatření, takže končí i poslední omezení v podobě nutnosti mít na ústech respirátor. Děkujeme, že jste to s námi zvládli a těšíme se na vás.