Také letos si budete moci zpříjemnit návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko oblíbenou prázdninovou hrou s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Jedná se o klasickou pátračku po pokladu, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Koncept zůstává stejný, jako loni. Čekají Vás ale nová místa, úkoly i zážitky. Přijďte si užít společnou rodinnou zábavu i zajímavé poznání. Navíc můžete výrazně ušetřit za vstupné.

ZÁMEK KINSKÝCH VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Pátrání po pokladu začíná ve výstavě věnované právě moravským pokladům – při hledání minete medvěda, vlka a další zvířata z Beskyd (není třeba se bát, jsou to výstavní exponáty) až se dostanete k valašským hračkám. Hledání klíče od truhlice s originálními skleněnými mincemi vede také do expozice věnované člověku a krajině, kde se můžete nechat strhnout animacemi přibližujícími dobu dávno minulou. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

KOSTEL NEJSV. TROJICE VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Poklad je letos ukrytý i v skoro 500 let starém polodřevěném kostele, usazeném v nově upraveném rozkvetlém areálu. Hledače pokladů čeká důkladná prohlídka náhrobních kamenů, nahlédnutí do bunkru i seznámení s členy hmyzí říše. V lapidáriu v pátrání pomůžou sochy z doby renesance i baroka. Kostel je otevřen denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00 hodin.

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Podle starodávné pověsti se v zámecké studni zjevuje Rusalka. Čas od času ji navštěvují také malé rusalky, které se schovávají v zámeckých pokojích, výstavách i parku. Pojďte se s námi vydat po jejich stopách, které Vás možná dovedou i k zámeckému pokladu. Čeká Vás zábavné i poučné putování a hlavně prima rodinný zážitek. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

HVĚZDÁRNA VSETÍN

Na vsetínské hvězdárně čekají na všechny hledače pokladů úkoly ze světa planet a hvězd, ale i z kosmonautiky a meteorologie. Během jejich plnění si projdete hvězdárnu včetně kopule s dalekohledy a také venkovní areál s unikátním modelem Sluneční soustavy či meteorologickou stanicí. Úspěšným vyřešením otázek získáte číselný kód k otevření trezoru s pokladem. Hvězdárna má otevřeno v pracovních dnech od 9:00 do 15:00 hodin.

ZÁMEK VSETÍN

Prázdninová hra o poklad vás provede celým vsetínským zámkem. Vrátíme se zpátky v čase do doby, kdy zde přijela strávit letní prázdniny vnoučata zakladatele nábytkářského impéria. Přidáte se k jejich letnímu dobrodružství a odhalíte indicie vedoucí k truhle s pokladem? Zámek Vsetín má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

VSTUPNÉ

Při prvním zakoupení vstupného do celého muzea obdrží návštěvník soutěžní kartičku. V dalších objektech při jejím předložení dostane 50% slevu z běžného vstupného určeného pro věk účastníka hry.