Také letos si budete moci zpříjemnit návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko úspěšnou prázdninovou hrou s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Jedná se o klasickou pátračku po pokladu, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si společnou rodinnou zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Po nalezení pokladu v prvním objektu navíc můžete po ostatních pátrat za poloviční vstupné.

ZÁMEK KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Nově opravený zámek nabízí nejen novou expozici a elegantní interiér s kavárnou, ale i výstavu věnovanou sušení ovoce. Cesta k pokladu kličkuje mezi křížalami, kalíšky na pálenku, kolem prastarých knih přes zimní zahradu a končí u klíčku k truhlici. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

V lešenském zámku čeká malé i velké hledače pokladů důkladná prohlídka historických komnat. Pátrání pokračuje ve výstavě historických kočárků a vede až do vyhlášeného anglického parku. Právě s ním je totiž spojen obsah zamčené truhlice. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

HVĚZDÁRNA VSETÍN

Na vsetínské hvězdárně vás čekají úkoly z meteorologie, kosmonautiky a hlavně astronomie. Během jejich plnění si projdete hvězdárnu včetně kopule s dalekohledy a také venkovní areál s unikátním modelem Sluneční soustavy či interaktivními slunečními hodinami. Úspěšným vyřešením otázek získáte číselný kód k otevření trezoru s pokladem. Hvězdárna má otevřeno ve všedních dnech od 9:00 do 15:00 hodin.

ZÁMEK VSETÍN

Prázdninová hra o poklad vás provede celým vsetínským zámkem. Dostanete se do rytířské herny v Templářském sklípku i na vyhlídku ze zámecké věže. Cestou nahoru můžete obdivovat živé ryby z Akvária řeky Bečvy a potkáte i populárního medvěda-rebela Míšu z Brodské. No a na závěr vás čeká odměna. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

VSTUPNÉ

Návštěvník obdrží soutěžní kartičku při zakoupení vstupného na prohlídku celého objektu v prvním navštívené pobočce muzea. V dalších objektech při jejím předložení dostane 50% slevu z běžného vstupného určeného pro věk účastníka hry. Pozor, slevu nelze uplatnit při zakoupení rodinného vstupného.