Víte, jak vypadají stopy různých druhů zvěře a zkusili jste si již vyrobit jejich sádrový odlitek? Dokážete ulovit lukem a šípem prase divoké? Poznáte, která kožešina patří lišce nebo kterými parohy se pyšní jelen? To vše a řadu dalších aktivit můžete zažít rámci přírodovědného programu, který proběhne od 17. do 27. 9. 2019 na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

PROGRAM

Program navazuje na aktuální výstavu Myslivost - minulost a současnost. Je určen žákům mateřských škol a nižších stupňů škol základních. Děti se při její prohlídce seznámí se zvěří našich lesů a luk a z jejich života se dozví řadu zajímavostí. V zámeckém parku si pak hravou formou vyzkouší, jaké je to býti správným myslivcem. Začátek je vždy v 9:00 a konec 14:00 hodin.

Mgr. Květa Zemanová
E-mail: zemanova@muzeumvalassko.cz