Vzácné i běžné druhy živých hub budou k vidění od 5. do 10. října na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Kromě nich si budete moci prohlédnout i Výstavu fotografií hub mykologa a zapáleného fotografa Jiří Novák z Valašského Meziříčí. Ta potrvá až do 31. října.

Výstava fotografií Jiřího Nováka představuje, slovy samotného autora, jeho „úlovky bez nože”. Letošní téma zní Foto-houbo-humor a návštěvníkům ukáže řadu běžných i vzácných druhů hub, kterým příroda vdechla nevšední, často i velmi legrační podobu. Přijďte si prohlédnout krásné fotky a probudit svou fantazii.

O AUTOROVI

Jiří Novák se narodil na Dačicku ve východním cípu Jižních Čech. Na Valašsku však žije již přes 20 let. Fotografování i houbaření jsou mu velkým koníčkem. Jak sám říká: „Nejprve jsem sbíral jen druhy běžné, časem však i ty méně obvyklé a nyní se zastavím u kdejaké, jak se na Valašsku lidově říká, gemby. Nejen, že dané objevy fotografuji, snažím se je také určit. S tím už ale pokaždé úspěch nemívám. Vždyť jen v České republice roste na několik tisíc druhů hub.” 

VSTUPNÉ

Dle platného ceníku ZDE.

DALŠÍ DOPROVODNÉ AKCE A VÝSTAVY

Výstava živých hub: 5.–10. 10. 2021 (více ZDE).

Není houba jako houba: lektorský program pro školy (více ZDE).

UPOZORNĚNÍ

Akci provází opatření k zajištění zdraví účastníků a omezení šíření onemocnění COVID 19. Program se může měnit nebo zcela zrušit na základě aktuální epidemiologické situace a nařízení vlády. Informace najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz, případně na Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.