Ve středu 26. srpna proběhne na zámku v Lešné u Valašského Meziříčí poslední kostýmovaná prohlídka parku s názvem Dostaveníčko v zámeckém parku. Čeká vás příjemná procházka v doprovodu hraběnky a hraběte, během níž se dozvíte zajímavosti o parku i životě hraběcího rodu Kinských. Začínáme ve 10:00, 11:00, 13:30 a 14:30 hodin. Kromě parku si můžete zajít prohlédnout i výstavy a historické pokoje v zámku. Pro děti je připraveno zajímavé zpestření v podobě pátrání po truhle s pokladem (více ZDE).

PROGRAM

Před očima účastníků kostýmované prohlídky se odehrává příběh obyvatel zámku Lešná situovaný do konce 19. století, kdy tady pobýval šlechtický rod Kinských. Návštěvníci se atraktivní formou seznámí s historií parku i významnými dřevinami. Zároveň se dozví, jaké plány měli Kinští se zámeckým areálem i to, zda se jim je podařilo naplnit. Kromě historie a botaniky dostane prostor i romantika, a nebude tudíž chybět ani sbírka motýlů.

VSTUPNÉ

Plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 120 Kč.

UPOZORNĚNÍ

V případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, bude akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Doporučujeme sledovat naše stránky www.muzeumvalassko.cz nebo Facebook Muzeum regionu Valašsko.