Udělat si obrázek o tom, jaké designové trendy vládly výrobě nábytku na začátku 20. století, mohou návštěvníci výstavy, která odstartuje 11. května na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. K vidění budou návrhy interiérů z dobového katalogu valašskomeziříčského mistra stolaře Adolfa Růžičky. Nechybí ani zajímavá interaktivita pro děti.

Vystavené exponáty pocházejí ze sbírky Muzea regionu Valašsko a představují návrhy secesního nábytku Adolfa Růžičky. Absolvent státní odborné školy pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí (obor truhlářství) patřil k uznávaným meziříčským mistrům přelomu 19. a 20. století. V jeho stolařství si zájemci mohli vybrat z rozmanité nabídky nábytkového vybavení ložnic, jídelen, kuchyní či salonů.

Komorní výstava v lešenském zámku je zajímavou sondou do dob dávno minulých, kdy se korespondence vyřizovala u stolku na dopisy, místo gauče si šťastní novomanželé pořizovali do interiéru sofa a nábytek rozhodně nešlo objednat on-line prostřednictvím internetu. Nechybí ani hravá interaktivita pro naše nejmenší – skládací pokojíček.