Zajímavé zpestření pro malé i velké návštěvníky svých objektů chystá o nadcházejících letních prázdninách Muzeum regionu Valašsko. V zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí a na Hvězdárně Vsetín budou pátrat po blýskavém pokladu.

Akce s názvem Letní dobrodružství v muzeu bude probíhat od 1. července do 31. srpna. Jedná se o klasickou pátrací hru, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si společnou rodinnou zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Poklad má v každém objektu jinou podobu, kterou si organizátoři nechávají jako překvapení. „Můžeme ale prozradit, že pokud najdete poklady ve všech třech objektech, získáte jako bonus krásný přívěšek v podobě broušeného diamantu,“ uvedla koordinátorka akce Kamila Valoušková.

V zámku Lešná u Valašského Meziříčí (otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hod.) vás Letní dobrodružství v muzeu provede historickými komnatami, výstavními prostory i zdejším parkem, jehož vzácné dřeviny v horkých letních dnech skýtají příjemný stín a relax.

Na vsetínském zámku (otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hod.) hledači pokladů projdou výstavami, expozicemi a dalšími návštěvnickými prostory, včetně rytířské herny, Akvária řeky Bečvy se živými rybami či vyhlídky z 60 metrů vysoké věže.

Hvězdárna Vsetín (otevřeno v pracovní dny od 9 do 15 hod.) připravuje úkoly s astronomickou tématikou. Při jejich plnění se dostanete i do kopule s dalekohledy a venku se seznámíte s letošními novinkami – unikátním modelem Sluneční soustavy a interaktivními slunečními hodinami. Pokud bude přát počasí, proběhne i pozorování Slunce.

Za účast ve hře zaplatíte při návštěvě prvního objektu navíc 20 Kč k běžné vstupence, v ostatních už budete pátrat zdarma. Hrací list dostanete vždy na místě a pak už stačí jen důvtip, bystré oko a tužka. „Najít poklad určitě nějakou dobu potrvá, doporučujeme proto přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu,“ doplnila Valoušková.

Další podorbnosti najdete ZDE