Bezmála 60 účastníků z pěti základních a středních škol dorazilo na konferenci Valašský cestovatel, která proběhla v pátek 8. února na vsetínském zámku.

Zajímavou akci pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol organizovalo Muzeum regionu Valašsko. Program se skládal ze dvou částí. V rámci té první měli účastníci za úkol prezentovat, ať už jednotlivě či ve skupinkách, na pódiu Mramorového sálu své cestovatelské zážitky. „Tím si nejen navzájem přiblížili zkušenosti z cest, ale také se učili prezentovat před veřejným publikem a zdokonalili si své řečnické schopnosti,“ sdělil hlavní organizátor akce Jan Husák. Všech 17 prezentací bylo velmi zajímavých a bylo vidět, že si s nimi dali autoři velkou práci. „Kdybych měl vybrat, mně osobně se nejvíce líbily prezentace Litva na kole v podání Jaromíra Příhody ze ZŠ Trávníky, Splnění fotbalového snu - návštěva Santiago Bernabéu od Filipa Slezáka ze SŠHS a VOŠ Opava a Řecko Petra Novosada ze ZŠ Růžďka. Pochvalu ale určitě zaslouží všichni. Dalo to spoustu práce a není to nic jednoduchého, cokoliv odprezentovat před tolika lidmi,“ dodal Husák.

Součástí konference byla i vlastivědná soutěž. Účastnilo se jí 14 týmů, na které čekala rozmístěna po celém zámku stanoviště s otázkami zaměřenými na obecně zeměpisné znalosti ČR. „Soutěž prověřila nejen znalosti, ale i schopnost spolupráce a syntetického myšlení,“ vysvětlil Husák. Medailové příčky obsadily týmy mimo našeho okresu. Zlato a bronz získala ZŠ Starý Jičín, stříbro odvezla SŠHS a VOŠ Opava. „Já bych chtěl všem poděkovat za účast a těším se, že se potkáme u dalšího ročníku či jiné akce tady u nás na vsetínském zámku,“ vzkázal na závěr Husák.

Více na www.muzeumvalassko.cz. Sledujte také náš Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko

Kontaktní osoba:
Jiří Koňařík
konarik@muzeumvalassko.cz
tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín
www.muzeumvalassko.cz