Sobotu 8. června by si měli výrazně označit do kalendáře všichni příslušníci cechu sv. Huberta nejen z našeho regionu. Tento den totiž proběhne na zámku Lešná u Valašského Meziříčí velkolepá akce s názvem Lovu zdar!, která nabídne bohatý program s mysliveckou tématikou a zároveň zahájí hlavní výstavu sezony Myslivost – minulost a současnost.

Akce Lovu zdar! se uskuteční od 14 do 18 hod. ve vyhlášeném parku zámku Lešná a účastníci se mají opravdu na co těšit. „Připravena je sokolnická show, přehlídka plemen loveckých psů a ukázka jejich práce, vábení různých druhů zvěře, vystoupení trubačů či myslivecká edukace. Dále to bude výstava loveckých trofejí Mysliveckého spolku Háj Lešná, ukázka trofejí nejsilnějšího srnce světa, setkání s fotografem Robertem Hlavicou a pro děti kvízová stezka parkem,“ vyjmenovala kurátorka akce i výstavy Květoslava Zemanová. Chybět samozřejmě nebude bohaté občerstvení, včetně loveckého menu.

Pokud se týká výstavy, jak už napovídá její název, bude věnována myslivosti od dávné historie až po současnost. „Návštěvník se seznámí s některými dnes již téměř zapomenutými způsoby honů a lovu zvěře, zajímavostmi z oblasti pytláctví, sokolnictvím, raritními trofejemi i zvěří dnešní krajiny,“ doplnila Zemanova s tím, že výstava Myslivost – minulost a současnost bude na zámku Lešná u Valašského Meziříčí k vidění do 27. října.

Více na www.muzeumvalassko.cz.