Nabitý program plný fašankového veselí, lidových tradic a další zábavy pro všechny generace nabídne další ročník oblíbeného Zámeckého masopustu, který proběhne v neděli 11. února v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Folklorní pásmo obstará známý soubor Klobučan z Valašských Klobouků, chybět nebudou oblíbené masopustní dobroty ani karneval se soutěží o nejlepší masku.

Zámecký masopust každoročně vsází na osvědčenou programovou osu, letos ale na návštěvníky čeká i jedna důležitá novinka. „Rozhodli jsme se posunout začátek akce ze 14 na 10 hodin. Cílem je rozvolnit program i koncentraci návštěvníků, aby si mohli akci užít ve větší pohodě a bez tlačenic,“ uvedla hlavní organizátorka akce Lenka Šemorová.

Folklorní pásmo se letos odehraje pod taktovkou známého souboru Klobučan (na snímku), který obstará tradiční masopustní obchůzky či pochovávání basy a také bude pravidelně vystupovat se svou cimbálovou muzikou v Mramorovém sále. Během přestávek si budete moci prohlédnout dokumentární filmy z muzejního archivu o tradici masopustu na Valašsku.

Soustu zábavy si na Zámeckém masopustu užijí i děti. Ty se mohou těšit na karneval se soutěží o nejlepší masku, ve které mohou získat zajímavé ceny, včetně volných vstupenek do centra Džungle. Chybět nebudou masopustní dílničky, malování na obličej či oblíbená zámecká pátračka. V rámci jednoho vstupného budou moci navštívit i „pařanské doupě“ s legendárními hrami ve výstavě historických počítačů Retrograming.

Žádná končinová slavnost se rozhodně neobejde bez tradičních dobrot. Cukrářky ze SOŠ Josefa Sousedíka upečou přímo na místě masopustní koblihy, regionální uzenáři přivezou zabijačkové speciality, předsálí zámku provoní medovina a k dostání budou například i tradiční valašské sýry.

„Zámecký masopust patří k nejúspěšnějším akcím muzea a my pevně doufáme, že letošní ročník nebude výjimkou. Přijďte si za námi užít to pravé masopustní veselí a dozvědět se také trochu zajímavostí o této prastaré a krásné tradici. V nabitém programu si to své jistě najdou zástupci všech generací. Už se na všechny moc těšíme,“ dodala Šemorová.

Další podrobnosti najdete ZDE