Zajímavá témata z historie i současnosti našeho regionu, tradiční rubriky i několik zajímavých novinek přináší 48. vydání časopisu Valašsko – vlastivědná revue, které v uplynulých dnech vydalo Muzeum regionu Valašsko. K dostání je v pobočkách muzea, vybraných knihkupectvích a informačních centrech i na internetu.

Časopis Valašsko vychází dvakrát ročně. Na jeho 60 stranách najdete spoustu zajímavých článků z různých oborů lidského vědění, které často čerpají ze sbírek a činnosti muzea či jeho spolupracovníků. Vše je přitom „namícháno“ tak, aby si na své přišel odborník i laický čtenář.

Letošní první a celkově už 48. vydání Valašska nabízí spoustu zajímavých témat. Seznámí vás například s fenoménem pytláctví na Valašsku či prastarou minulostí vrchu Helštýna a jeho okolí. Prostřednictvím bohaté fotogalerie nahlédnete do historie výrobce nábytku z ohýbaného dřeva Thonet-Mundus a v rubrice Z publikací se dozvíte o monografii „+ –  160 let“, vydané k jubileu další nábytkářské legendy našeho regionu firmy TON.

Dočtete se také o velkých povodních v roce 1997 očima muzejního meteorologa, dvou významných umělcích regionu – sklářském výtvarníkovi Josefu Divínovi a rožnovském malíři Tadeáši Kotrbovi či nové moderní expozici ve zrekonstruovaném zámku Kinských. Nechybí ani připomínka životních jubileí význačných osobností Valašska, mezi něž patří 80. narozeniny známého vsetínského folkloristy a muzikanta Rudolfa Magdona či devadesátiny houslisty, primáše a zpěváka Jaromíra Štrunce ze souboru Radhošť.

Vzhledem k současné ekonomické situaci, kdy dochází k nárůstu všech vstupních nákladů, bylo Muzeum regionu Valašsko nuceno přistoupit ke zvýšení ceny časopisu na 100 Kč. „Bohužel to nešlo jinak. Přesto doufáme, že nám naši čtenáři zachovají věrnost a budou přibývat i noví. Časopis Valašsko – vlastivědná revue zakoupíte v recepcích zámků Vsetín, Kinských Valašské Meziříčí a Lešná u Valašského Meziříčí, knihkupectvích Kalouš Vsetín a Bureš Valašské Klobouky či Informačních centrech Velké Karlovice, Zvonice na Soláni a Vsetín. Časopis vám pošleme i poštou. Objednávat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím našeho on-line knihkupectví, které najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz v sekci Pro návštěvníky/Publikace a periodika. K běžné nákupní ceně vám v tomto případě připočteme ještě poštovné,“ doplnila výkonná redaktorka časopisu Olga Méhešová.

Další podrobnosti a možnost objednání ZDE