Další zajímavou virtuální výstavu zpracovanou odbornými pracovníky Hvězdárny Vsetín najdete aktuálně v on-line sekci na webových stránkách Muzea regionu Valašsko. Nese název Meteority na hvězdárně a přináší zajímavý pohled do světa „vesmírných těles, na zem spadlých“. Více ZDE

Muzejní on-line galerii najdete na webu www.muzeumvalassko.cz v sekci Virtuální výstavy. Ta v současné době nabízí 25 zajímavých titulů napříč obory, kterými se zabývají pracovníci jednotlivých poboček Muzea regionu Valašsko.

Hvězdárna Vsetín se tentokrát rozhodla zprostředkovat lidem prohlídku výstavky vzácných meteoritů z různých koutů planety, která je zde při běžném provozu k vidění od jara loňského roku. Najdete v ní fotografie jednotlivých exponátů s krátkým doprovodným textem a informace o nejzajímavějších nálezech i pozorovaných úkazech z různých koutů planety.

K nejvzácnějším exponátům patří tzv. lunární (Lunait) a marsovské (Schergottit) meteority. „Jedná se o sekundární meteority, které vznikly tak, že jiný meteorit nejprve narazil do Měsíce či Marsu a vyvržený materiál se dostal k nám na Zemi,“ přiblížil odborný pracovník Hvězdárny Vsetín Martin Leskovjan.

A prohlédnout si můžete i úlomek „mediální celebrity“ meteoritu Chelyabinsk, který zazářil 15. února 2013 nad stejnojmenným ruským městem a obrázky jeho pádu tehdy obletěly celý svět.

Kromě sekce Virtuální výstavy najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz i spoustu další on-line zábavy. Můžete si zahrát zajímavé hry pro děti i dospělé, prohlédnout si unikátní snímky z muzejního archívu, stahovat časopisy zdarma nebo získat podrobné informace o počasí na Vsetíně.