Bezmála 1200 návštěvníků. Taková je bilance letošní velikonoční výstavy a lektorských programů, které proběhly současně během dvou dubnových týdnů na zámku Lešná u Val. Meziříčí.

Objekt patřící pod správu Muzea regionu Valašsko ozdobily u příležitosti letošní výstavy Velikonoce na zámku květinové dekorace žáků i učitelů Střední školy pro sluchově postižené ve Val. Meziříčí a různé druhy kraslic od 13 autorů z celého Valašska. K vidění byly kraslice slepičí, kachní i husí. Zdobené voskem, škrábané, lepené slámou nebo vícebarevnou batikou a také prořezávané či vrtané. Výstava trvala od 13. do 22. dubna, včetně Velikonočního pondělí, a navštívilo jí 593 lidí. Její součástí byly i dva lektorské programy s tématikou Velikonoc, na které dorazilo 556 žáků a jejich učitelů. Suma, sumárum tedy něco málo pod 1200 návštěvníků, což je určitě velmi pěkné číslo.

Děkujeme všem, kteří za námi dorazili a budeme se těšit na setkání při některé z našich dalších akcí zámku Lešná u Val. Meziříčí. V sobotu 18. května to bude například tradiční Květinová slavnost.

Velký dík patří autorům vystavovaných exponátů. Pokud by někdo chtěl příští rok vystavit své kraslice na akci Velikonoce na zámku Lešná, může se už nyní hlásit na tel. 734 420 009 nebo email zamek.lesna@muzeumvalassko.cz.

Fota archiv Muzea regionu Valašsko