http://media.muzeumvalassko.cz/mrv/media/img/mrv-100.pngTISKOVÁ ZPRÁVA

ze dne 28. 11. 2018

zámek Vsetín

VALAŠSKO, VLASTIVĚDNÁ REVUE Č. 41

Muzeum regionu Valašsko, p. o. vydalo další číslo oblíbeného časopisu Valašsko, vlastivědná revue, která nepřetržitě vychází již dvacet let. Těšit se můžete na zajímavé články o minulosti i přítomnosti našeho kraje, z nichž mnohé jsou věnovány letošním významným výročím.

___________________________________________________________________________

V novém čísle navštívíte s Barborou Sasákovou galerii CreArs v Rožnově pod Radhoštěm, s Martinem Leskovjanem se podíváte na novinky ve vsetínské hvězdárně a Pavel Mašláň Vás pozve na výstavu Republika.

S Tomášem Baletkou se vrátíte do října roku 1918, Milada Fohlerová Vám předvede mikulášskou obchůzku v Lužné a Jan Husák objasní tradice svatojánských ohňů.

V článku Martina Beníčka si připomenete rok výročí, Květa Zemanová vyvrátí mýty kolem netopýrů a s Marií Mikulcovou nahlédnete do farní kroniky Velkých Karlovic.

To vše a mnoho dalšího se dočtete na stránkách Valašska, vlastivědné revue číslo 41.

Časopis seženete v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, zámku Lešná u Valašského Meziříčí, knihkupectví Kalouš ve Vsetíně, ve vsetínském zámku, v knihkupectví Bureš ve Valašských Kloboukách, informačních centrech ve Velkých Karlovicích, na Soláni a Vsetíně,“ uvádí odpovědná redaktorka Mgr. Olga Méhešová.

___________________________________________________________________________

Více informací na www.muzeumvalassko.cz