Na celý únor připravilo ALCEDO pod záštitou města Vsetín pro všechny rodiny s dětmi stezku se zábavnými úkoly k vyluštění tajenky! Cílem bylo obejít všech 12 stanovišť tajenku odhalit.

Stezku křížem krážem si prošlo téměř 150 účastníků. Nápad vznikl jako výzva pro veřejnost. Ta spočívala v tom, aby se v aktuální době nouzového stavu, kdy většina aktivit probíhá online doma u počítače, rodiny vydaly na procházku městem a přitom se také trochu pobavily.

Po zaslání správného znění tajenky si účastníci mohli v ALCEDU na recepci vyzvednout malou odměnu. „Děkujeme za krásný nápad a procházku. Budeme se těšit na další,“ vzkazuje organizátorům jedna z účastnic. „Doufáme, že se veřejnosti naše venkovní aktivity v době nouzového stavu líbí. Úspěch jsme také zaznamenali s Karnevalovou procházkou umístěnou do parku na Trávníkách a  nyní připravujeme Land artovou výzvu na jarní prázdniny. Ani to nebude poslední z aktivit tohoto typu, těšit se můžete na další,“ slibuje Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA.

Poděkování za zapojení se do akce patří organizacím Diakonie, Muzeum regionu Valašsko (Hvězdárna a zámek Vsetín), Kino Vatra – Dům kultury Vsetín, Mateřská škola Vsetín – Kobzáňova, město Vsetín, Oblastní spolek červeného kříže Vsetín, Smetanova obchodní galerie Vsetín, Turistické informační centrum Vsetín, VKCI – Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín.

Mgr. Lindita Iljazi
linda@alcedovsetin.cz