Úžasné zážitky z cest, krásné fotografie a poutavé vyprávění o krásách jižní Afriky nabídne dvojice přednášek cestovatele Libora Bureše Osmi zeměmi za velkou pětkou, kterou připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. První proběhne ve středu 31. ledna od 17 hodin a bude zaměřena na Jihoafrickou republiku, Lesotho, Svazijsko a Mosambik.

Libor Bureš (na snímku) se od útlého mládí věnuje turistice, lyžování, orientačnímu běhu a cestování. Rok po Sametové revoluci založil soukromou cestovní kancelář a během následujících 26 let vedl jako průvodce 378 zájezdů do 47 zemí Evropy, Asie, Afriky, Ameriky i Oceánie. „Mimo to zavítal i do řady dalších odlehlých koutů naší planety. Na cestách po celém světě strávil dohromady přes 15 let,“ přiblížil kurátor akce Pavel Mašláň.

Své zážitky a fotografie z cest si Libor Bureš nenechává jen pro sebe, ale předává je dál prostřednictvím zajímavých besed, kterých od roku 1979 absolvoval už přes 300.

V muzeu na zámku Vsetín představí v rámci dvoudílné přednášky Osmi zeměmi za velkou pětkou krásy jižní Afriky. První díl Vás ve středu 31. ledna zavede do Jihoafrické republiky, Lesotha, Svazijska a Mosambiku. Druhá část představí o dva týdny později ve středu 14. února státy Zimbabwe, Zambie, Botswana a Namibie. „Můžete se těšit na zajímavé povídání i spoustu krásných fotografií zachycujících zdejší život a hlavně krásu přírody místních národních parků,“ přiblížil Mašláň.

Další informace najdete ZDE