Spoustu výtvarného tvoření a zábavných aktivit i trochu toho poznání a dušičkového tajemna zažijete v rámci podzimních prázdninových programů, které připravuje ve svých Muzeum regionu Valašsko na zámcích Vsetín, Kinských ve Valašském Meziříčí a Lešná u Valašského Meziříčí. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Zámek Lešná u Val. Meziříčí

Základem prázdninových akcí ve všech pobočkách je výtvarné tvoření s tématikou podzimu. Na zámku Lešná u Valašského Meziříčí Vás k tomu čeká i zábavná hra pro děti nebo lehce tajemná prohlídka historických interiérů, při které se setkáte s valašskými strašidly. Součástí je i hravá připomínka tradice Dušiček a vzpomínka na šlechtickou rodinu Kinských, která zámek dříve obývala. Akce proběhne ve středu 26. a čtvrtek 27. října, vždy od 9 do 16 hodin.

Zámek Kinských Val. Meziříčí

Ve stejném termínu i časech se uskuteční i prázdninový program ve valašskomeziříčském zámku Kinských. Připraven pro Vás bude zábavný program založený na přípomínce tradic našich předků. Ve výtvarných dílnách se bude nejen tvořit, ale dojde i na pečení tradičního „zvykoslovného“ pečiva. Děti budou moci absolvovat i zábavnou stezku s úkoly a odměnou, která bude tematicky korespondovat s probíhající výstavou tradičních ovocných druhů na Valašsku.

Zámek Vsetín

Na zámku Vsetín proběhnou Podzimní prázdniny s muzeem ve čtvrtek 27. a pátek 28. října, vždy od 9 do 15 hodin. Letošní ročník bude tematicky zaměřen nejen na podzim, ale i na naše valašské lesy. Děti se mohou těšit na kreativní dílny, pátrací hru ve výstavě Jak se do lesa volá a přírodovědné expozici ve věži nebo zajímavé aktivity spojené se dřevem. K dispozici Vám budou také všechny návštěvnické prostory zámku.