Špatná zpráva pro všechny, kteří se těšili na oblíbené říjnové programy v parku zámku Lešná u Valašského Meziříčí – Uspávání broučků a Dušičky na zámku. Správce objektu Muzeum regionu Valašsko musí provést nutné ořezy stromů, a tak uzavřel park pro veřejnost a obě akce zrušil.

„Je nám to líto, ale zásah nesnesl odkladu z důvodu havarijního stavu stromů masivně napadených jmelím a práce musí proběhnout právě v tomto období. Bezpečí návštěvníků je pro nás na prvním místě, a tak jsme se rozhodli park raději uzavřít a venkovní programy zrušit,“ sdělil vedoucí provozu Muzea regionu Valašsko Jan Marek.

Uspávání broučků mělo proběhnout ve středu 13. října, Dušičky na zámku v pátek 29. a sobotu 30. října. Návštěvníci lešenského zámku si na ně ale budou muset počkat do příštího roku. V programu na tento měsíc nicméně zůstává ještě jedna oblíbená akce Podzimní prázdniny na zámku. Uskuteční se ve dnech 27. a 28. října vždy od 9 do 16 hodin. „Připravujeme pro vás tradiční program plný zábavy a tvoření s podzimní tématikou,“ pozval ředitel Muzea regionu Valašsko Tomáš Vitásek.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí je jinak v říjnu otevřen pouze o víkendech a státních svátcích, vždy od 9 do 16 hodin. Na příchozí čekají zajímavé výstavy (Mince a platidla, Adolf Růžička: Návrhy nábytku a Fotografie hub), prohlídky krásných historických interiérů či hravá environmentální herna pro děti. V pracovních dnech nadále probíhají lektorské programy pro školy, které lze objednávat na tel. čísle 734 420 009 nebo prostřednictvím e-mailu zamek.lesna@muzeumvalassko.cz. „V průběhu celého týdne nabízíme možnost pronájmu zámeckých prostor k uspořádání soukromých či firemních akcí. Kontakt pro objednání je stejný, jako v případě lektorských programů,“ doplnil Vitásek.