Výstavní prostory Galerie Stará radnice a zámku Vsetín zaplní oceněné fotografie z aktuálního, již 32. ročníku mezinárodní bienále Interfotoklub Vsetín 2022. Slavnostní vernisáž za účasti prezidenta salonu Jindřicha Štreita i předsedy poroty Garika Avanesiana se uskuteční v neděli 12. března v 15 hodin v Mramorovém sále zámku Vsetín. Jako hudební host vystoupí mladý talentovaný hudebník Peter Sokol z partnerského města Stará Lubovňa.

„Moc si vážíme toho, že i v tak proměnlivých a mnohdy náročných časech najdou lidé čas, chuť i prostředky na to zúčastnit se mezinárodních fotografických soutěží. Výstavu můžeme opět realizovat v takovém rozsahu jako obvykle – čili v Galerii Stará radnice i na zámku Vsetín,“ uvedl Zdeněk Holoubek, produkční Domu kultury a organizátor salonu. V obou výstavních prostorech bude vystaveno na 130 barevných a černobílých fotografií od jednotlivců i fotoklubů napříč tématy a žánry.

„Letošní soutěž měla výbornou úroveň. Sešlo se na ní velké množství kvalitních fotografií a velmi dobře byly zastoupeny všechny fotografické oblasti,“ připojil se prezident Interfotoklubu Jindřich Štreit. Domácí i zahraniční autoři přihlašovali svá díla do tří soutěžních sekcí – černobílá fotografie na volné téma, barevná fotografie na volné téma a do sekce pro fotokluby a fotoskupiny. „Věříme, že soutěž bude stále takto podporována a zachová si přízeň fotografů a fotoklubů i v následujících letech,“ dodal prezident soutěže, který spolu s předsedou poroty Garikem Avanesianem přislíbil účast na slavnostním zahájení letošní výstavy. Z jejich rukou si budou moci úspěšní fotografové převzít svá ocenění a pohovořit o výstavě i svých fotografiích.

„Všechny příznivce fotografie i vsetínského salonu zveme v neděli 12. března v 15 hodin do Mramorového sálu zámku Vsetín,“ pozval na vernisáž Zdeněk Holoubek. Pro tuto příležitost přijal pozvání mladý a úspěšný akordeonista Peter Sokol z partnerského města Stará Lubovňa. „Jeho vystoupení bude určitě výjimečným kulturním zážitkem,“ dodal závěrem organizátor Holoubek. Výstava bude k vidění od 14. března do 7. května v galerii Stará radnice a zámku Vsetín každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Mgr. Veronika Ježíková
DK Vsetín