Do 12. září si mohou návštěvníci zámku Vsetín a sousední Galerie Stará radnice prohlédnout kolekci nejúspěšnějších snímků 31. ročníku mezinárodního bienále INTERFOTOKLUB VSETÍN 2020 (více ZDE). Jak se ukazuje, může to být zábava nejen pro dospělé, ale i děti.

Výstava, kterou pořádá organizátor soutěže Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, odstartovala 20. června. K vidění je bezmála 160 fotografií od tuzemských i zahraničních autorů. Vsetínský zámek nabízí práce oceněné v kategorii kolektivů, Stará radnice snímky nejlepších jednotlivců.

Výstavu si během prvního měsíce prohlédly stovky návštěvníků. Nikoho asi nepřekvapí, že zájem mají hlavně dospělí. Muzeum regionu Valašsko ale přišlo s nápadem, jak ji během prázdnin více zatraktivnit i dětem a výstavu zahrnulo do pátrací hry Letní dobrodružství v muzeu, která probíhá na zámku Vsetín a v dalších objektech spadajících pod tuto organizaci (více ZDE). Účastníci mají za úkol plnit nejrůznější úkoly a hledat indicie, které je nakonec zavedou k pokladu. „Podstatou úspěchu je dobře se dívat kolem sebe. Děti se baví a přitom tak trochu nevědomky získávají nové poznatky o věcech, které by je normálně možná ani nezajímaly. A tak se třeba stane, že se ocitnou na výstavě fotografií a ona se jim opravdu líbí,“ nastínil kurátor akce Letní dobrodružství v muzeu Jan Husák.