Přes 1500 návštěvníků z širokého okolí dorazilo na tradiční Templářské slavnosti, které proběhly v sobotu 17. srpna na zámku a hvězdárně Vsetín. (Foto a video z akce najdete ZDE)

Muzeum regionu Valašsko připravilo bohatý program s tématikou středověkou.

Hlavní program probíhal jako obvykle na prostranství před zámkem, kde se střídala vystoupení šermířských skupin, dobové hudby Devětsil a pouličních kejklířů. Atmosféru středověkého jarmarku doplňovaly ukázky tehdejších řemesel a gastronomie. Nechyběli ani burgmistři s představením dobových zbraní a pasováním dětí na rytíře. Spoustu zábavy si nejmenší návštěvníci užili i v zámeckém atriu. Volně přístupné byly všechny krátkodobé výstavy a oblíbené návštěvnické atrakce, jako Templářský sklípek nebo vyhlídka z 60 metrů vysoké věže.

Na hvězdárně si mohli malí i velcí návštěvníci vyzkoušet rytířské trenažery, zastřílet z luku a katapultu, pokochat se krásou dravců z ornitologické stanice v Hošťálkové nebo pozorovat Slunce. Velký zájem byl o dvě zdejší novinky – venkovní model Sluneční soustavy a interaktivní sluneční hodiny.

Suma, sumárum, 11. ročník Templářských slavností se povedl na výbornou. „Děkujeme všem, kteří za námi přišli a užili si příjemné odpoledne s atmosférou středověku. Budeme se těšit na shledanou u některého z dalších programů Muzea regionu Valašsko. Nabídku našich poboček najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku @muzeumregionuvalassko,“ vzkázal ředitel Muzea regionu Valašsko Tomáš Vitásek.