Valašsko zažívalo v posledních týdnech opravdové houbařské žně. Pokud vám nestačí houby jen sbírat, ale chtěli byste se o nich dozvědět i něco víc, navštivte výstavy Muzea regionu Valašsko, které proběhnou od 6. do 11. října na zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí.

Na obou výstavách budou k vidění vzácné i běžné druhy hub rostoucí v našem okolí, a to nejen živé, ale i vyfotografované. Muzeum pro vás připravuje také tradiční Mykologické poradny. Na zámku Lešná si s vámi o houbách popovídá ve čtvrtek 8. října od 13:00 do 16:00 hodin mykolog Jiří Lederer. Vsetínský zámek nabídne poradny dvě – ve středu 7. a pátek 9. října, vždy od 13:00 do 17:00 hodin. Tady se budete moci obrátit na odborníka Jiřího Polčáka. „Pokud se chcete pochválit s nějakým výjimečným úlovkem nebo jste našli houbu, o které si nejste jisti, zda je jedlá či nikoliv, přijďte do poradny a naši mykologové vám rádi poradí,“ pozval jeden z dvojice kurátorů Jan Husák. Na Vsetíně pak bude součástí výstavy i přednáška Jiřího Polčáka s názvem Houby Valašska, která proběhne ve středu 7. října od 17 hodin.

V Lešné i na Vsetíně si lze v rámci výstavy objednat i lektorské programy pro školy Není houba jako houba. Zájemci se mohou hlasit na tel. 734 420 009 (Lešná) a 571 411 690 (Vsetín).

Více o Výstavě živých hub na Vsetíně ZDE

Více o Výstavě živých hub v Lešné ZDE