ze dne 28. 11. 2018

zámek Vsetín

KŘEST KNIHY O ŽIVOTĚ A DÍLE KORNELIE NĚMEČKOVÉ

Muzeum regionu Valašsko, p. o. vydává novou knihu o výtvarnici Kornelii Němečkové. Křest publikace proběhne v rámci akce Zámecké adventní kouzlení.

___________________________________________________________________________

Vsetínská rodačka žijící v Praze se celý svůj život věnuje specifické výtvarné technice papírových vystřihovánek. Do podvědomí veřejnosti se dostala díky půvabné figurce krojované dívky ze znělky populárního televizního pořadu pro děti - Zpívánky.

Její originální vystřihovánky našly své uplatnění také v baladických animovaných filmech, ilustracích pro děti, přebalech hudebních alb nebo poštovních známkách.

Publikaci s bohatou obrazovou přílohou můžete zakoupit na recepci vsetínského muzea nebo objednat na adrese Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Horní náměstí 2, 755 01, Vsetín či na mailu muzeum@muzeumvalassko.cz,“ uvádí autorka knihy Mgr. Olga Mehešová.

Křest se uskuteční v neděli 9. prosince v 15 hodin v Mramorovém sále zámku Vsetín.

___________________________________________________________________________

Kontaktní osoba: Mgr. Olga Mehešová, tel.: 571 411 690, e-mail: mehesova@muzeumvalassko.cz, www.muzeumvalassko.cz

Zpracovala: Bc. Jana K. Bajanová