Úchvatnou nebeskou podívanou v podobě meteorů z nejznámějšího roje Perseid budete moci sledovat v rámci akce Noc padajících hvězd, která se chystá ve čtvrtek 12. srpna na Hvězdárně Vsetín.

Perseidy můžete na noční obloze vidět už nyní. Pobočka Muzea regionu Valašsko však pořádá jejich mimořádné pozorování každoročně až 12. srpna, kdy dosahuje jejich koncentrace na obloze maxima. „V tomto období lze spatřit i několik desítek meteorů za hodinu. Kromě nich budeme prostřednictvím našich dalekohledů sledovat i planety Jupiter a Saturn. Samozřejmě nebude chybět ani spousta zajímavostí o všech pozorovaných objektech,“ uvedl odborný pracovník vsetínské hvězdárny Pavel Svozil.

Akce s názvem Noc padajících hvězd proběhne od 21:30 do 23:30 hodin. „Doufám, že nám bude přát počasí a budeme si moci všichni vychutnat toto krásné nebeské představení. V opačném případě se pozorování ruší. Sledujte náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde se nejpozději půl hodiny před plánovaným začátkem dozvíte, jak to aktuálně vypadá,“ upozornil Svozil. Samozřejmostí dnešní doby je i to, že se akce uskuteční v souladu s aktuálními epidemiologickými nařízeními. Více najdete na www.muzeumvalassko.cz.