Na romantickou procházku parkem v doprovodu hraběnky a dalších členů šlechtického rodu Kinských se budou moci během prázdnin vydat návštěvníci zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Naplánovány jsou čtyři série. První z nich se uskuteční ve středu 15. července od 10:00, 11:00, 13:30 a 14:30 hodin.

Netradiční kostýmovaná prohlídka nese název Dostaveníčko v zámeckém parku. V podstatě jde o hraný příběh zasazený do období konce 19. století, kdy zámek vlastnila a trvale zde pobývala rodina Kinských. „Návštěvníci se atraktivní formou seznámí s historií parku i významnými dřevinami. Zároveň se dozví, jaké plány měli Kinští v daném období se zámeckým areálem i to, zda se jim je podařilo naplnit. Kromě historie a botaniky dostane prostor i romantika, a nebude tudíž chybět ani sbírka motýlů,“ přiblížila kurátorka akce Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.

Dostaveníčko v zámeckém parku proběhne ve čtyřech termínech. První je ve středu 15. července, další budou následovat ve dvoutýdenních rozestupech 29. července, 12. srpna a 26. srpna. Začátky vycházek jsou vždy v 10:00, 11:00, 13:30, 14:30 hodin. „V případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, bude akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Doporučujeme sledovat naše stránky www.muzeumvalassko.cz nebo Facebook Muzeum regionu Valašsko,“ upozornila Mrštinová.