Úžasnou výstavu plnou interaktivit pro děti i dospělé nabídne od soboty 7. května Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Nese název Byl jednou jeden kůň a je věnována odvěkému soužití lidí a koní.

Výstavu na Vsetín přiváží ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči. Návštěvník se v ní nejen dozví spoustu rozmanitých NEJ ze života koní, ale také se skvěle pobaví. „Malí i velcí zájemci se naučí osedlat a nauzdit koně nebo rozpoznávat druhy podkov, jezdeckých překážek či plemen koní. Mohou si také složit model legendárního Trojského koně, vyzkoušet si dostihy, zaházet podkovou či lasem a spoustu dalšího,“ přiblížila jedna z kurátorek výstavy Olga Méhešová.

Muzeum regionu Valašsko výstavě dodalo přidanou hodnotu v podobě zaměření na náš region. „Doplnili jsme ji o motiv koně v regionálním výtvarném umění, o historii využití koně na Valašsku či o fenomén formanství prezentovaný historickými předměty z naší etnografické sbírky,“ upřesnila etnografka muzea a druhá kurátorka výstavy Milada Fohlerová. Součástí nabídky jsou také lektorské programy pro školy, objednávat je můžete na adrese mehesova@muzeumvalassko.cz.

Výstava Byl jednou jeden kůň bude na zámku Vsetín k vidění do 11. září. Prohlédnout si zde můžete i další zajímavé výstavy (aktuálně Sklo / malba / design, Kraslice a výšivka z Rožnovska). Při návštěvě zámku rozhodně nevynechejte ani stálou expozici o Valašsku, Templářský sklípek s rytířskou hernou, Akvárium řeky Bečvy s živými rybami či krásný výhled z 60 m vysoké zámecké věže. Kompletní nabídku najdete ZDE.