Katalog ke stejnojmenné expozici vsetínského muzea představuje reprezentativní a profilovou sbírku ohýbaného nábytku Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně. Navíc stručně seznamuje i s historií výroby nábytku z ohýbaného dřeva na Moravě od 2. poloviny 19. století až po současnost, a to od produkce firem Gebrüder Thonet, Jacob & Josef Kohn, Thonet-Mundus až po TON v Bystřici pod Hostýnem. Prostřednictvím bohaté fotografické přílohy přibližuje čtenáři např. výrobu nábytku před sto lety či jednotlivé výrobny, a to včetně jejich majitelů a pracovníků. Knihu s 64 stranami a bohatou obrazovou přílohou graficky zpracoval Petr Palarčík. Autorkou knihy je historička umění vsetínského muzea Olga Méhešová, která zpracovala rovněž libreto příslušné expozice.

Vydavatel: Muzeum regionu Valašsko, 2015. Počet stran: 64. ISBN 978-80-87614-40-2