Bezmála 550 malých i velkých návštěvníků z širokého okolí dorazilo na tradiční Zámecký masopust, který proběhl uplynulou neděli na zámku Vsetín.

Muzeum regionu Valašsko si pro ně připravilo nabitý program plný lidových zvyků i zábavy. Soubor Vizovjánek doprovázený cimbálovkou Ocún předvedl tradiční vodění medvěda, maškarní bál s výukou tanců či pochovávání basy. Příchozí si mohli pochutnat na zabijačkových specialitách, výborných pečených koblihách a dalších dobrotách. Velký úspěch měla i karnevalová soutěž o poukazy do centra Džungle či pátračka po zámku o voňavé jitrnice. „Přišla spousta lidí, vládla výborná atmosféra a program proběhl bez problémů, takže my jsme nadmíru spokojeni. Děkujeme všem, kteří za námi dorazili, a budeme se těšit na shledanou u některé z dalších akcí Muzea regionu Valašsko,“ zhodnotila hlavní organizátorka akce Milada Fohlerová.

Program muzea v nadcházejícím měsíc bude opravu bohatý. Podrobnosti o něm najdete ZDE